Wednesday, February 10, 2010

Dă la suflet ce îţ cere

Adunai niscavai cântece dă suflet, dă te unge pă suflet, dă...dă...dă... îţ vine să o iai pă da dreptu piste câmp până-n sat la tine şi să bei un ţoi dă ţuică să asculţ o muzică dă ţî să răcoreşte inimă şi toate sîmţîrili.

I-auz bă taică ... mână mână ... mână măăăăă

Spune, spune pui dă corb...

No comments: