Sunday, January 17, 2010

Picturi taică... nu alta... frumusăţi

puţu' dân grădină ...

ouă cu modele dân frunze adunate dân grădină 'nainte dă Paşti
zarzăr înflorit ... mândre flori mai are şi mireasma şi mai tare
lot dă trifoi ...
casa a mare, aia bătrânească ...
Ciolpanu' dă la Urluieni ...
Uliţă pietruită ...şanţu' e nesăpat ...
Plută dă pă marginea eleşteului ...

Greu la deal cu boii mici ... mă gîndii, mă tot sucii şi la scrii nu mă urnii ... da barem poze pusăi cu nădejde le pusăi că mai multe o să pui ş-or face şi astea pui ...

cam prost proiectu' că nu arătai nu făcui nimica cu el ... barem acuşica în 2010 să fac ceva ... îmi venii cevalişea în minte dă vă spui io mai încoloşa.

sănătate că e a mai bună dîntre toate !

No comments: