Adunai niscavai cântece dă suflet, dă te unge pă suflet, dă...dă...dă... îţ vine să o iai pă da dreptu piste câmp până-n sat la tine şi să bei un ţoi dă ţuică să asculţ o muzică dă ţî să răcoreşte inimă şi toate sîmţîrili.
I-auz bă taică ... mână mână ... mână măăăăă
Spune, spune pui dă corb...
Wednesday, February 10, 2010
Subscribe to:
Posts (Atom)